دانلود نسخه ی جدید اینستاگرام

آپدیت جدید اینستاگرام را دریافت کنید و تصاویر افقی و پرتره بفرستید !

آپدیت جدید اینستاگرام و قابلیت هایش !

اپلیکیشن محبوب اینستاگرام آپدیت جدیدی ارائه کرده که حتما برای خیلی‌ها بر جذابیتش افزوده می‌شود .

آپدیت جدید اینستاگرام

می‌توانید نسخه‌ی جدید اینستاگرام را به‌ زودی در اپ استور و گوگل پلی دانلود کنید.

آپدیت جدید اینستاگرام ، ویژگی‌های جدیدی ارائه می‌کند.

دایرکت اینستاگرام فروردین پارسال به این اپلیکیشن اضافه شد.

با استفاده از محبوبت این قابلیت جدید توسعه‌دهندگان تلاش کرده‌اند که ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کنند و جذابیت تجربه‌ی کاربری آن را بهبود دهند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که به دایرکت اینستا اضافه شده پشتیبانی از حالت پرتره و تصویر افقی آن است.

پشتیبانی از تصاویر افقی در آپدیت جدید اینستاگرام

این قابلیت امروز در دسترس کاربران قرار گرفته است.

دیگر لازم نیست وقتی یک ویدئو یا تصویر کشیده برای دوستانتان می‌فرستید، کناره‌ها را ببرید.

علاوه بر این در آپدیت جدید کاربران اینستاگرام می‌توانند لینک وب‌سایت‌های مختلف را برای دوستانشان بفرستند و در صفحه‌ی پیام‌ها پیش‌نمایش آن را ببینند.

بهتر از همه این‌که شماره تلفن و آدرس را هم می‌توانید از حافظه گوشی برای دوستانتان ارسال کنید.

پشتیبانی از تصاویر پرتره و لنداسکیپ برای کاربران اپل اکنون در نسخه‌ی ۱۰٫۲۲ قابل استفاده است.

اما کاربران اندروید باید برای استفاده از ویژگی‌های جدید کمی صبر کنند.

البته ارسال لینک و پیش‌نمایش آن در هر دو پلتفرم اضافه شده است.

 

دانلود نسخه ی جدید اینستاگرام

نسخه ی جدید اینستاگرام

 

برای دانلود نسخه ی جدید اینستاگرام برای اندروید از google play اینجا را کلیک کنید .

برای دانلود نسخه ی جدید اینستاگرام برای i.o.s از iTunes نیز اینجا را کلیک فرمایید .

 

جهت مشاهده ی پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی اخبار دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .

باج افزار واناکرای WannaCrypt Ransomware

باج گیری در گلوگاه وب ( باج افزار واناکرای حالا بیخ گوش ما در مرز های ایران ! )

باج افزار چیست و داستان تا کجا پیش رفته ؟!

باج افزار واناکرای WannaCrypt Ransomware

درست شبیه فیلم هاي زامبی گونه است که یک ویروس تمام جهان را آلوده می کند و تنها عده اي براي نجات خود و دیگران تلاش می کنند.

ویروسی که قربانیان آن فرق چندانی با مرده ندارند.

حالا این اتفاق ترسناك در فیلم هاي تخیلی در دنیاي واقعی براي کامپیوترها اتفاق افتاده است.

باج افزار واناکرای (WannaCrypt) هر روز قربانیان بیشتري را آلوده می کند و تعداد کشورهاي مورد حمله قرار گرفته از ۱۵۰ نیز گذشته است.

ماجرا از اردیبهشت ۱۳۹۶ آغاز شد.

در جریان یک حمله هکري عظیم نزدیک به ۲۴۰ هزار رایانه در ۹۹ کشور جهان به یک باج افزار با نام واناکرای در چند ساعت آلوده و تمام اطلاعات آنها رمزگذاري و از دسترس خارج شد.

در بین این ۲۴۰ هزار کامپیوتر بسیاري از آنها متعلق به شرکت ها و ارگان هاي مهمی مانند سازمان خدمات بهداشت ملی بریتانیا، شرکت پستی فدکس و حتی شرکت مخابراتی مگافون روسیه است که باعث شده این ماجرا به یک بحران بزرگ و جهانی تبدیل شود.

حال خبر رسیده که پاي این باج افزار به ایران نیز کشیده شده و از همین رو اهمیت آن بسیار بیشتر از قبل شده است.

این گزارش را دنبال کنید تا حداقل قربانی بعدي این باج افزار شما نباشید.

باجگیر ها در فضای مجازی

باج افزار واناکرای WannaCrypt Ransomware

نحوه عملکرد این نوع بد افزار که با نام Ransomware یا همان باج افزار شناخته می شود به این صورت است که بعد از نفوذ به دستگاه شما و خارج کردن دسترسی به اطلاعات، از شما می خواهد تا مبلغ ۳۰۰ دلار را به آنها پرداخت کرده تا اطلاعات شما برگردد.

البته براي پرداخت این پول زمان زیادي ندارید و در کنار صفحه نمایش شما یک ثانیه شمار قرار دارد که هشدار می دهد تا ۴۸ ساعت آینده مبلغ به ۶۰۰ دلار افزایش پیدا می کند.

همچنین بعد از آن نیز شما کلا شش روز وقت دارید تا پول را پرداخت کرده و اطلاعات خود را پس بگیرید.

جالب است که هکرهاي طراح این باج افزار به قربانیان غیرانگلیسی زبان خود نیز فکر کرده و ۲۸ زبان مختلف را براي آن در نظر گرفته اند تا به این نحو مشتري مداري! خود را نیز ثابت کرده باشند، اما اولین سوالی که پیش می آید این است که چرا براي پیدا کردن این هکرها از رد مالی و حساب هاي بانکی شان استفاده نمی کنند.

پژمان سعیدي، کارشناس شبکه و امنیت در این خصوص می گوید :

وقتی مراودات مالی به میان می آید، کار براي پیدا کردن هکرهاي اینترنتی آسان تر می شود، چرا که در هر صورت یک سمت، حساب در یک بانک است و می توان راحت تر به مجرم رسید.

اما سازندگان واناکراي امن ترین روش را براي باجگیریشان استفاده کرده اند، زیرا کاربران باید پول مورد نظر را با استفاده از بیت کوین یا همان پول مجازي پرداخت کنند.

این روش باعث می شود هیچ رد پایی از هکرها باقی نماند.

ساز و کار بیت کوین به گونه اي است که براي حفظ امنیت کاربران اطلاعات نقل و انتقالات حساب آنها در اختیار هیچ کسی قرار نگرفته و کاملا به صورت رمز گذاری شده است .

انگلیس بزرگترین قربانی باج افزار ها تا این لحظه

یک هفته براي باج افزار واناکراي یا واناکریپت کافی بود تا ۱۵۰ کشور را آلوده و بسیاري از کسب و کارها را مختل کند، اما یکی از اصلی ترین ضربات در بین کشورها را انگلیس تجربه کرد.

این کشور که جزو ۹۹ کشور اول مورد حمله به حساب می آمد، از نقطه بسیار حساس شبکه خدمات درمانی آلوده شد و این مساله باعث از کار افتادن بسیاري از سرویس هاي درمانی و اختلال در کار بیمارستان ها و سرویس هاي امداد شد.

تا جایی که کار به مشاجره سیاسی کشیده شد و حزب کارگر بریتانیا، دولت را که از حذب محافظه کار است به کم کاري در حفظ امنیت شبکه خدمات درمانی کشور متهم کرد.

البته بریتانیا تنها کشور اروپایی ضرر دیده نبود و شرکت خودروسازي رنو در کشور فرانسه نیز یکی دیگر از بزرگ ترین قربانیان حملات بود.

بحران واناکراي چنان در آمریکا و اروپا دامنگیر شد که به طور میانگین بودجه در نظر گرفته شده شرکت هاي بزرگ براي مسائل امنیتی به دو برابر رسید، اما بیشتر کشورهاي آسیایی با یک خوش شانسی جالب روبه رو بودند.

بیشتر ادارات و شرکت ها در زمان اولین حمله در روز جمعه تعطیل بودند و در روزهاي شنبه و یکشنبه فرصت داشتند شبکه هاي کامپیوتري خود را ترمیم و امن کنند.

ردپای همیشگی آمریکا

باج افزار واناکرای WannaCrypt Ransomware

این طور که مشخص است تمام کشورهاي دنیا با این بد افزار دست و پنجه نرم میکنند و هیچ نقطه مشخصی به عنوان منبع اصلی واناکراي مشخص نشده است، اما با این وجود دو مساله باعث میشود انگشت اتهام به سمت ایالات متحده بچرخد.

مساله اول به محل گسترش این بد افزار یعنی سیستم عامل ویندوز برمیگردد و تاکنون هیچ گزارشی در مورد آلودگی دیگر سیستم هاى عامل منتشر نشده است.

پژمان سعیدي، کارشناس امنیت می گوید:

این اولین بار نیست که یک سیستم عامل از حفره هاي امنیتیش ضربه می خورد و امنیت کاربرانش را به خطر می اندازد، اما شرکت آمریکایی مایکروسافت در این زمینه دچار یک سهل انگاري شده و این حرفه مربوط به لایه هاي امنیتی اولیه سیستم عامل است که از زمان ویندوز XP شناسایی نشده بود و این سیستم عامل را ضربه پذیر کرده است .

از طرف دیگر اظهار نظر جنجالی ادوارد اسنودن پاي NSA یا همان آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را هم به پرونده باز می کند.

این کارمند سابق آژانس اعتقاد دارد هکرها براي نفوذ به دستگاه ها از همان روشی استفاده کرده اند که پیش از این NSA براي نفوذ به کار می برد و اگر این آژانس این نقص امنیتی را به اطلاعات شرکت هاي امنیتی داده بود، این حمله باج افزاري امکان داشت رخ ندهد.

حسن نیت خنده دار هکر ها

با وجود این که باج افزار واناکرای تا همین حالا نیز خرابی هاي زیادي را به بارآورده است، اما باز هم اگر طراحان این بدافزار کمی حواسشان را جمع می کردند، ممکن بود شرایط از این هم بدتر شود.

ماجرا از این قرار است که در همان ساعت اولیه حمله ، یک ” کلید قطع اضطراري ” در کدهاي بدافزارکشف شد که باعث می شد واناکراي نتواند به تکثیر خود ادامه دهد.

سعیدي می گوید

 این کلید قطع اضطراري ، یک اشتباه ساده کدنویسی است که به نظر می رسد به صورت اتفاقی در میان کد هاي هکرهاي سازنده واناکراي باقی مانده و باعث شده تا سرویس هاي امنیتی بتوانند حداقل سرعت انتشار آن را کم کنند.

البته این حسن نیت خنده دار قطعا به صورت سهوي صورت گرفته از کد کلید قطع از زمان تست باج افزار باقی مانده است ، اما با این وجود می توان پیش بینی کرد که موج دیگري از حملات بخصوص در کشورهاي اروپایی صورت گیرد.

وقتی کار به ایران میرسد

با گسترش شیوع واناکراي در کشورهاي آسیایی سرانجام رایانه هاي ایرانی نیز طعم تلخ این باج افزار را چشیدند تا ایران هم به فهرست کشورهاي آلوده شده اضافه شود.

طبق گزارشی که مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهاي رایان هاي (ماهر) منتشر کرده، این بدافزار در ایران نیز رصد شده است.

سعیدي میگوید :

این اولین بار نیست که پاي یک ویروس به ایران هم باز میشود و در سالهاي اخیر حملات سایبري بزرگ و کوچک جزوي از فضاي مجازي ایران شده است.

پس منطقی است که شرکتها و ادارات تمرکز بیشتري روي امنیت سرویس هاي خود داشته باشند.

البته توفیق اجباري براي کاربران ایرانی این است که امکان پرداخت پول از طریق بی تکوین را ندارد و همین باعث میشود به چنین کاري تن ندهند.

اما مساله این است که حتی در صورت پرداخت و آزادسازي اطلاعات باز هم امکان حمله دوباره و فریز شدن اطلاعات وجود دارد .

فرار از دادن پول زور

باج افزار واناکرای WannaCrypt Ransomware

در این بخش می توانید توصیه هاي پژمان سعیدي براي جلوگیري از آلوده شدن به این باج افزار را مطالعه و به آن عمل کنید.

 • اطلاعات حیاتی خود را تا جاي ممکن روي سرویس هاي ابري ذخیره کنید.
 • این باج افزار مربوط به سیستم عامل ویندوز است و گوشی هوشمندتان را آلوده نمی کند، اما این به معناي عدم انتقال باج افزار از طریق گوشی نیست.
 • از باز کردن ایمیل هاي مشکوك از افراد ناشناس یا ایمیل هایی از طرف سازمانی که شما را ملزم به روز کردن اطلاعات می کنند، خود داري کنید.
 • از باز کردن attachment ایمیل هاي ناشناس خودداري کنید.
 • مراقب ایمیل هاي کلاهبردارها باشید آنها از اسامی مشابه با سرویس هاي مشهور از قبیل paypal به جاي payepal یا از اسامی سرویس هاي مشهور بدون کاما یا با کاراکترهاي  اضافی استفاده می کنند.
 • از تمام اطلاعات شرکتی و شخصی خود backup بگیرید.
 • آنتی ویروس را آپدیت نگه دارید.
 • حتما سیستم عامل ویندوز خود را به آخرین وصله امنیتی مایکروسافت (MS17-010) به روز رسانی کنید.شرکت مایکروسافت در یک حرکت غیرمعمول حتی سیستم هاي عاملى را که از پشتیبانی خارج شده اند هم به patch جدید امنیتی به روزرسانی کرده است.

 

جهت مشاهده ی پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی اخبار دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .

آموزش آپدیت کردن مودم e5577 منوی فارسی e5577

آموزش جامع نحوه ی آپدیت کردن مودم E5577 هوآوی به صورت تصویری

با سلام خدمت شما همراهان پست های آموزشی وبسایت رسمی IDH !

در این نوشته قصد داریم شما را با نحوه ی آپدیت کردن مودم E5577 هوآوی آشنا کنیم .

اصلا چه لزومی بر آپدیت کردن Huawei 4G E5577 هست ؟

مهم ترین اتفاقی که بر اثر آپدیت کردن مودم E5577 خواهد افتاد اینست که :

 با آپدیت کردن مودم E5577  میتوانید علاوه بر منوی فارسی USSD هم داشته باشید .

بیایید شروع کنیم !

نحوه آپدیت کردن مودم E5577  :

1 آموزش آپدیت کردن مودم E5577 هوآوی

 

پس از روشن کردن مودم پیامی روی صفحه نمایش ظاهر میشود با انتخاب گزینه Update منتظر بمانید .

 

2آموزش آپدیت کردن مودم E5577 هوآوی

 

دقت کنید؛ تا پایان مرحله آپدیت باید صبر کنید .

اگر در این فاصله مودم را خاموش کنید   chipset  مودمتان میسوزد وشامل گارانتی نخواهد بود.  

3آموزش آپدیت کردن مودم E5577 هوآوی4آموزش آپدیت کردن مودم E5577 هوآوی

حالا مودم شما Restart ( خاموش؛ روشن ) می شود :

5آموزش آپدیت کردن مودم E5577 هوآوی7آموزش آپدیت کردن مودم E5577 هوآوی

 

در این مرحله بلافاصله پیام DO NOT POWER OFF  و سپس Installing روی صفحه ظاهر می شود :

8آموزش آپدیت کردن مودم E5577 هوآوی

 

مجددا مودم Restart می شود.

پس از روشن شدن ؛ مودم شما به روز رسانی شده است .

از این پس با مراجعه به قسمت Language در بخش Setting  پنل مودم میتوانید زبان فارسی را انتخاب کنید.

علاوه بر آن میتوانید از امکانات USSD استفاده کنید.

برای آشنایی با امکانات پنل مودممنوی نمایشگر مودم E5577  روی عبارت مورد نظر را کلیک کنید .

 

نکته :

 در صورتیکه سیم کارت داخل مودم نباشد ؛ پیام آپدیت را دریافت نخواهید کرد.

جهت آپدیت مودم باید حتما به میزان کافی شارژ داشته باشد که هنگام به روز رسانی مودم شما خاموش نشود.

 

جهت مشاهده ی پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی اخبار دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .

 

محافظ صفحه ی گوشی

اینها را بدانید تا سرتان کلاه نرود! (۶ توصیه براي خرید محافظ صفحه نمایش -گلس- )

گلس

گوشی هاي هوشمند روز به روز پیشرفته تر و در عین حال حساس تر میشود.

اگر مراقب نباشید، ممکن است مبالغ هنگفتی که به پایشان میریزید از دماغتان در بیاید.

صفحه نمایش یک گوشی هوشمند از نظر هزینه دومین مقام را دارد.

بنابراین، استفاده از محافظ صفحه نمایش یا آنچه در ایران به گلس ( Glass) معروف شده ، براي هر کسی حیاتی به نظر می آید.

متاسفانه مثل هر چیز دیگر، این مورد هم به وسیله اي براي کاسبی هاي نارواي بعضی شرکت ها و دلالان تبدیل شده است.

انتخاب بین تنوع موجود در بازار کار ساده اي نیست.

تنوع بسیار است و قیمتها به همان مقدار متفاوت.

در این بین عباراتی مانند ” سختی ۹H ” و ” گلس حرارتی ” هم آب را گل آلودتر میکنند.

در ادامه شما را با مفهوم برخی از این اصطلاحات، آشنا و انتخاب را برایتان ساده تر میکنیم.

۱)واقعا به محافظ صفحه نیاز است ؟

کمتر کسی نامی از گوریلا گلس نشنیده است .

کورنینگ (سازنده صفحه نمایش گوریلا) به استحکام فناوري اش می نازد، اما آیا این صفحات هم به محافظ نیاز دارند؟

صدالبته؛ منتها به این شرط که حاضر باشید از یک برند و جنس معتبر استفاده کنید.

ذکر این نکته ضروري است که محافظ صفحه نمایش آن معجزه اي نیست که خیلی ها القا می کنند.

آنها هم در مقابل خراش و شکستن آسیب پذیرند، اما لطفشان در این است که یک لایه محافظ به گوشی شما اضافه می کنند که تا حدودي کارساز است.

۲) قیاس گلس حرارتی با گلس پلاستیکی

قسم عمده ی بازار را دو نوع گلس تشکیل داده : پلاستیکی و حرارتی.
محافظ فیلم پلاستیکی سابقه طولانی تري دارد.

به احتمال بسیار تابه حال از آن استفاده هم کرده اید.

فیلم پلاستیکی همان لایه نازك پلاستیکی است که بیشتر فروشندگان به محض خرید گوشی با مبلغی گزاف روي گوشی می کشند و به محض چسباندن قسمت پایینش، بقیه اش خود به خود نصب می شود.

این محافظ ها قیمت ناچیزي دارند، در مقابل سقوط گوشی از دست، حفاظت چندانی ارائه نکرده و فقط از حیث خط و خش روي گوشی خیالتان را راحت می کنند.

فیلم هاي پلاستیکی در دو نوع عرضه می شوند: نصب خشک (dry apply) و نصب خیس (wet apply) .

مدل هاي نصب خیس محافظت بیشتري ارائه می کنند، اما پس از مدتی، ظاهرشان مثل پوست پرتقال خراب می شود.

گلس هاي محافظ حرارتی در چند سال گذشته بخصوص با کاهش قیمت قابل توجه، حسابی مشتري پیدا کرده اند.

این روزها پول دادن پاي گلس هاي حرارتی مثل یک سرمایه گذاري کوچک است که خیالتان را از بابت داغ هاي هزینه بردار بعدي راحت می کند.

گلس هاي حرارتی در مقابل خراش مقاوم تر هستند و تا حدي هم در برابر رطوبت از گوشی شما حفاظت می کنند.

در عین حال در بازسازي حس صفحه اصلی گوشی هم موفق ترند و از این رو، استفاده از آنها لذتبخش تر است.

این روزها، منطق ایجاب می کند از محافظ هاي حرارتی استفاده کنید.

هزینه بیشتري می کنید، اما در قبالش خیالتان راحت تر است و همین به یک دنیا می ارزد.

۳)گلس حرارتی چیست ؟

گلس حرارتی همانطور که از نامش برمی آید از جنس شیشه است.

گلس حرارتی در اصل طی حرارت دادن به شیشه براي تشکیل ورق و سردسازي ناگهانی به دست می آید و از مقاومتی بیشتر برخورداراست.

نشانه فاحش گلس یا شیشه حرارتی، سختی و حفظ ظاهرش است.

سختی آن، نصب و جهت دهی به آن را ساده تر می کند.

از همه چیز مهم تر، جدا کردن گلس حرارتی، خیلی ساده تر و کم هزینه تر از جایگزینی صفحه نمایش آسیب دیده گوشی است!

۴)گلس حرارتی خم میشود ؟

شاید تا به حال یکی از این گلس های حرارتی را در دست گرفته و با کمی فشار، خم شدنش را حس کرده باشید.

در چنین لحظه اي، قطعا این سوال برایتان پیش می آید که ” مگر شیشه هم خم می شود ؟ “

راحت تان کنیم: شیشه هم خم می شود!

راستش را بخواهید، شیشه آیفون، آیپد، گوشی اندروید و حتی نینتندو سوئیچ هم خم می شود!

شیشه اي که در وسیله هوشمند همراهتان به کار رفته، با شیشه اي که روي میز یا در منزلتان به کار رفته فرق دارد.

آن شیشه ها بمراتب ضخیم تر هستند.

نازکی گلس ها، علت خم شدن آنها و فرآیند حرارت در تولیدشان، عامل اصلی مقاومت آنها در برابر شکستن است.

۵)سختی ۹H و مهم ترین معیار چیست ؟

گلس را چه آنلاین بخرید چه حضوري، انواع اصطلاحات را برایتان ردیف می کنند:  حفاظت ۹H ، سختی نظامی، روکش نانوي ضدچربی و… .

در ادامه معنی هرکدام را به طور خلاصه توضیح داده و اهمیت واقعیشان را افشا می کنیم.

سختی ( ۹H ( 9H Hardness 

گول این عبارت را نخورید.

معنی اش این است که اگر با مداد ۹H یعنی سفت ترین نوع مداد روي این گلس بکشید، خراش نمی افتد!

راستش را بخواهید، این اصلا معیار وسوسه برانگیزي نیست، اما همین که سازنده آن قدر به کارش ارزش می دهد که تستش کند، قابل ستایش است.

روکش نانوی ضد چربی

 اگر دنبال بهترین توصیف ممکن براي کیفیت گلس باشید، جز این نخواهید!

گلس حرارتی برخلاف محافظ هاي فیلمی، اثر انگشت را به خود جذب می کند.

روکش ضد چربی یا Oleophobic ،  چربی را پس زده و مانع ماندگاري جاي انگشت می شود.

اگر هم ماند، کافی است یک بار با دستمال نانوفایبر رویش بکشید.

حفاظت نظامی ( Military Grade Protection )

سازندگان چنین گلس هایی زیاد از بابت فناوري خود فخر فروشی می کنند، اما خام این یکی هم نشوید!

حتی سختی این گلس هم قادر نیست از شکستن صفحه گوشیتان در برابر انواع سقوط محافظت کند.

لایه ی حریم ساز ( Privacy Layer )

ظاهرا این روزها، حفاظت از صفحه گوشی و پیام هایتان در مقابل چشم نامحرم در مترو و جاهاي دیگر مثل کنجد روي بربري به آپشن تبدیل شده است!

اگر کسی خواست با این وعده و وعیدها گولتان بزند، محل ندهید!

نمایشگر مات ( Matte Display )

قیاس بین نمایشگر مات و براق یک چیز سابقه دار است.

کاري به حرف دیگران نداشته باشید و آن چیزي را که خودتان می پسندید، انتخاب کنید.

البته محافظ هاي مات کمى کیفیت صفحه نمایش را پایین مى آورند.

در کل، یافتن محافظ مناسب براي گوشی کمی زمان می برد، اما ارزشش را دارد.

۶) حقیقتی درباره ی محافظ ها

این را به خاطر داشته باشید که گلس ها فقط روی صفحه ی نمایشگر اصلی را میپوشانند .

آنها مثل کیس دور گوشی نمی پیچند، بنابراین اگر گوشیتان از گوشه به زمین بیفتد، هم صفحه نمایش و هم محافظ از نقطه ضرب دیده می شکند.

حقیقت تلخ این است که اغلب برخوردهاي گوشی با زمین از این نواحی صورت می گیرد.

چهارگوشه گوشی شما آسیب پذیرترین قسمت هاي دستگاه هستند.

صفحه نمایش گوشی در آغوش بدنه اش است که امنیت دارد.

اگر بدنه آسیب ببیند، صفحه نمایش هم آسیب می بیند، اما گلس هاي محافظ بخصوص گلس هاي حرارتی در برابر سقوط گوشی از سمت صفحه بخوبی از آن مراقبت می کند.

از آن مهم تر، اگر حواستان نباشد و کلیدها و گوشیتان را در یک جیب قرار بدهید، خیالتان راحت است که به صفحه گوشی خراش نمی افتد.

خلاصه این که محافظ هاي صفحه، کیس یا قاب نیستند که از تمام بدنه گوشی محافظت کنند.

در عین حال، خوشایندي کار با محافظ بمراتب کمتر از استفاده از کار با صفحه اصلی گوشی است و زیبایی گوشی را هم خدشه دار می کند.

در نهایت، همه چیز به این برمی گردد که شما به عنوان کاربر حاضر باشید چه چیزي را در برابر کدام امتیاز فدا کنید.

آیا زیبایی و سهولت استفاده را ترجیح می دهید یا دوام عمر گوشی و خیال راحت؟

این سوالی است که باید از خود بپرسید.

 

جهت مشاهده ی اخبار روز دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

نسخه ی جدید تلگرام

نسخه ۴٫۰ تلگرام با تغییرات اساسی منتشر شد + معرفی امکانات و لینک دانلود

نسخه ۴٫۰ تلگرام چه تغییراتی را در خود جای داده ؟

ارسال پیام کوتاه ویدیویی را شاید بتوان به عنوان قابلیت اصلی نسخه ۴٫۰ تلگرام نام برد .

نسخه 4.0 تلگرام

برای ارسال پیام ویدیویی، آیکون میکروفون ( برای ارسال ویس در کنار قسمتی که متن های ارسالی را تایپ میکنید ) را لمس کنید تا تبدیل به آیکون دوربین شود .

نسخه 4.0 تلگرام

حال می‌توانید با نگه‌داشتن آیکون دوربین، هم با دوربین سلفی و هم دوربین عقب پیام ویدیویی کوتاه ارسال کنید.

نسخه 4.0 تلگرام

با استفاده از آیکون مربوطه امکان تغییر به دوربین پشتی در لحظه وجود دارد.

در نسخه ۴٫۰ تلگرام سرویس telesco.pe معرفی شده است :    

هر کانال تلگرام یک آدرس رزروشده در تلسکوپ خواهد داشت.

با تلسکوپ ویدیو های دایره‌ای تا یک دقیقه ضبط کنید و منتشر کنید.

برای دیدن این ویدیو ها نیازی به داشتن حساب کاربری تلگرام ندارید.

همچنین در نسخه ۴٫۰ تلگرام امکان پرداخت از طریق بات‌ ها فعال شده است :

با تلگرام میتوانید خرید کرده و پرداخت انجام دهید !

 ارتقای قابلیت instant view در نسخه ۴٫۰ تلگرام

این قابلیت که محتوای تعداد اندکی سایت نظیر telegra.ph را درون تلگرام نمایش می‌داد،حالا در اختیار همه توسعه‌دهندگان قرار گرفته است .

اکنون همه ی سایت‌ها می‌توانند محتوای خود را در تلگرام به فرمت instant view نمایش دهند.

معرفی بیشتر قابلیت instant view 

نسخه 4.0 تلگرام

این قابلیت اجازه میدهد محتوا یا مقاله ی خاصی از سایت ها که لینکشان برای شما ارسال شده را به سرعت در همان محل مشاهده کنید .

یعنی بدون نیاز به باز کردن مرورگر و کلیه ی محتواهای آن سایت !

همچنین تلگرام یک مسابقه با جایزه ۲۰۰,۰۰۰ دلاری برای توسعه پلتفرم instant view راه انداخته است.

دانلود نسخه ۴٫۰ تلگرام

 •  جهت دانلود از google play برای اندروید اینجا را کلیک کنید .
 •  جهت دانلود از iTunes برای i.o.s اینجا را کلیک کنید .

 

جهت مشاهده ی پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی اخبار دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .

ٍEmma Watch

ساعت هوشمند Emma Watch مخصوص مبتلایان به پارکینسون

ساعتی هوشمند به نام Emma Watch

Image result for smart watches

 

ساعت های هوشمند شاید به اندازه چند سال پیش موضوع داغ صنعت تکنولوژی نباشند.

اما این موضوع باعث نمی شود پوشیدنیهای ارزشمندی که دور مچ دستمان قرار می گیرند و قابلیت های جالبی با خود به ارمغان می آورند را از یاد رفته تلقی کنیم.

Image result for parkinson

ساعت های هوشمند در حال دست یافتن به ابداعات تازه هستند و بارز ترین مثال برای این مسئله ساعت Emma Watch است که توسط هاییان ژانگ، مدیر واحد ابداعات تحقیقاتی مایکروسافت تولید شده است .

Image result for "emma watch"

و اما هنر Emma Watch مایکروسافتی !

این ساعت هوشمند لرزش دست مبتلایان به بیماری پارکینسون را از بین می برد.

 

Image result for "emma watch"

مکانیزم عمل Emma watch به چه صورت است؟

به گفته مایکروسافت با استفاده از Emma Watch ، موتورهای ویبره مشابه به آنچه در موبایل های هوشمند امروزی یافته می شود ذهن انسان را از تمرکز روی کاری دیگر به جای کنترل اعضای بدن بیمار منحرف می کند.

Image result for "emma watch"

این موتور، برای مقابله با لرزش دست های بیمار مبتلا به پارکینسون، ویبره ای خفیف به وجود می آورد که می تواند به دستان شخص ثبات ببخشد.

Image result for "emma watch"

این ساعت به زودی وارد بازار تجاری خواهد شد.

 

جهت مشاهده ی پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی اخبار دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .

Leap Ware

بررسی لیپ ور ( Leap Ware ) ساعت هوشمند جدید ایسر ( معرفی گجت جدید )

Acer این بار Leap Ware را رو کرده …

leap ware

شرکت ایسر (Acer) به تازگی از تولید محصولی جدید به نام لیپ ور (Leap Ware) خبر داده که یک ساعت هوشمند و در عین حال یک ابزار پوشیدنی ویژه ورزش و پایش سلامت است.

این گجت قرار است بزودي با قیمتی مناسب وارد بازار شود.

مشخصات Leap Ware

Leap Ware

 • لیپ ور داراي یک صفحه ۱٫۶ اینچی است که از فناوري گوریلاگلس +SR بهره میبرد.
 • تراشه آن نیز از نوع MT 2523 است.
 • لیپ ور در برابر آب نیز مقاوم است.
 • این گجت داراي حسگرهاي زیستی متعددي براي ارزیابی شاخصهاي مختلف سلامت نظیر ضربان قلب، استقامت بدنی، استرس و نیز برخی موارد دیگر است.

 

Image result for leap wear acer - battery

 • یکی از نکات جالب در مورد این ساعت هوشمند، باتري آن است که با یک بار شارژ کامل میتواند بین سه تا پنج روز انرژي دستگاه را تامین کند.
 • همچنین امکان تعویض بند نیز در این گجت پیشبینی شده است.

حالا چند ؟؟!!

این ساعت هوشمند جدید قرار است بزودي با قیمت ۱۳۹ دلار به بازارهاي جهانی عرضه شود.

 

جهت مشاهده ی پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی اخبار دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .

Cat6

همه چیز درباره ی LTE Category 6 یا همان Cat6 (+ معرفی محصولات حال حاضر از این نسل )

LTE چیست ؟ منظور از Cat6 چیست ؟

Cat6

LTE یک استاندارد در حوزه ی ارتباطات سریع بی سیم است که مخفف Long-Term Evolution میباشد (که معنای کلمه به کلمه ی آن میشود تکامل بلند مدت) و LTE پیشرفته ( Cat6 یا بالاتر ) یک نسخه با سرعت بالا از LTE است .

Cat6

منظور از Cat در Cat. 6 واژه ی Category ( به معنای دسته و طبقه ) است .

گاهی اوقات عناوین زیر نیز برای معرفی LTE Advanced به کار میروند :

 •  +LTE
 •  +۴G
 •   ۴GX
 •   ۴٫۵G
 •   ۴G LTE ULTRA
 •   LTE-A

Cat6

چه نیازی به LTE-A یا Cat6 هست ؟

ضرورت گسترش این تحول عظیم در فناوری های سلولی – ارتباطی بیشتر برمیگردد به نیاز روزافزون به صورت ” در جا ” و  ” در حین حرکت ”  به اینترنت همراه .

طبق پیش بینی ها در سال ۲۰۱۹ سرانه ی مصرف اینترنت در یک ماه به ازای هر نفر به ۶ گیگابایت خواهد رسید .

این در حالیست که این عدد در سال ۲۰۱۴ برابر ۱ گیگابایت برماه به ازای نفر بوده است .

 

پشتیبانی از LTE از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، و سرعت ممکن است بسته به محل سکونت متفاوت باشد.

Cat6

در فهرست دستگاه های پشتیبانی کننده از شبکه ی LTE Cat6 نام دو محصول از کمپانی هوآوی نیز به چشم میخورد که مودم های  E5785 ( مودم همراه ) و B525 ( مودم رومیزی ) هستند .

IDH تنها نماینده ی رسمی مودم های Huawei در ایران جهت فروش این محصولات است . ( ورود به فروشگاه و بررسی مودم ها )

Cat6

کمی خودمانی تر و کاربردی تر بگوییم !

 • در واقع LTE Cat6 سرعتی سه برابر سریع تر از Cat. 3 را به ارمغان میاورد .
 • در مورد Cat6 باید به سرعت دانلودی برابر ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه اشاره کرد که واقعا خارق العادست !
 • بعلت بهره بردن از باند اضافی این Category ظرفیت بیشتری نیز در اختیار میگذارد .
 • به خاطر همین ویژگی های منحصر به فرد میتوان از LTE Cat. 6 برای به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم های ۴K و همچنین بهره برداری از برنامه های کاربردی مربوط به ” واقعیت مجازی ” استفاده کرد .

یک مقایسه ی جامع !

در نتیجه ۳ ویژگی مهم برای Cat6 به خصوص در مقایسه با Cat. 3 عبارتست از :

 1. پهنای باند بیشتر
 2. استفاده ی بهینه از طیف در دسترس
 3. سسیتم پیشرفته ی چند ورودی – چند خروجی (MIMO) برای افزایش کارایی طیفی و آنتن دهی

Cat6

همانطور که در تصویر مشخص است شکل پایینی معرف Cat6 و موضوع پهنای باند بیشتر و ویژگی های ذکر شده است که نکته ی مهم مقایسه ی بین خروجی هاست .

خروجی سیستم بالا یعنی Cat. 3 سرعت انتقال ماکزیممش برابر ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است در حالیکه برای سیستم پایین این مقدار ۳ برابر شده همانطور که پیشتر هم ذکر شده بود .

و اما Huawei & Cat6 !

B525

هوآوی به عنوان کمپانی پیشگام این مسیر در سال ۲۰۱۴ اولین مودم  همراه ۴G LTE Cat6 خود را در مراسم MWC 2014 معرفی کرد.

LTE Cat. 4  vs  LTE Cat. 6

در اینجا مقایسه ای که پیش می آید میان مودم های پیشین هوآوی که از LTE Cat. 4 بهره میبردند و مودم های cat6 است.

در این باره باید گفت مهم ترین تفاوت میان این دو Category در سرعت دانلود است که برای LTE Cat. 4 برابر ۱۵۰ Mbps و برای LTE Cat6 برابر با ۳۰۰ Mbps میباشد .

چشم انداز هوآوی

به گفته ی ریچارد یو ( مدیر اجرایی Huawei  ) این غول تکنولوژی چین به عنوان پیش قراول صنایع ارتباط همراه در اجرایی سازی نسل های بعدی شبکه ی LTE در پی بهینه سازی سازگاری بین دستگاه ها ( از قبیل مودم های هوآوی ) و شبکه ها میباشد .

 

جهت مشاهده ی سایر پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی اخبار دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .

Huawei 4G E5577C

ویدیوی کامل و منحصر به فرد جعبه گشایی مودم Huawei 4G E5577C

جهت آشنایی با موارد مطرح شده در فیلم جعبه گشایی Huawei 4G E5577C از لینک های زیر کمک بگیرید :

 1. آشنایی با پنل مودم های هوآوی و امکانات آن
 2. آشنایی با منوی مودم e5577
 3. آشنایی با نرم افزار HiLink و امکانات آن

 

جهت مشاهده ی سایر پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی اخبار دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .

قاب آی

قاب آی ( Eye ) برای تبدیل پشت آیفون به گوشی اندرویدی !

قاب آی (Eye) واقعا خارق العاده است !  

 

قاب آی

قاب جدیدي به نام آي (Eye) می تواند یک گوشی اندرویدي را به پشت گوشی آیفون اضافه کند.

این قاب داراي یک صفحه نمایشگر ۵ اینچی آمولد است، از پردازنده هشت هسته اي بهره برده و رم ۳ گیگابایتی، حافظه ۱۶ گیگابایتی و پردازنده ی گرافیکی Mali-T880 دارد.قاب آی

قابلیت های دیگر قاب آی

همچنین امکان اضافه کردن کارت حافظه تا سقف ۲۵۶ گیگابایت نیز به آن وجود دارد.

قاب آي می تواند دو سیمکارت را در خود جاي دهد.

این قاب اندرویدي همچنین از سیستم عامل اندروید ۷/۱ نوقا برخوردار است.

یکی دیگر از نکات جالب در مورد قاب آي این است که باتري آن ۲۸۰۰ میلی آمپري بوده و علاوه بر تامین انرژي موردنیاز قاب، می توان از آن براي شارژ آیفون نیز استفاده کرد.

البته مدل بالاتر این قاب از باتري با ظرفیت ۱۰ هزار میلی آمپر برخوردار است.

قاب آی

توانایی شارژ به صورت بی سیم نیز از دیگر قابلیت هاي این قاب جدید است.

 

جهت مشاهده ی پست های آموزشی اینجا را کلیک کنید .

جهت مشاهده ی اخبار دنیای فناوری اینجا را کلیک کنید .