ایرانسل نخستین رومینگ بین‌المللی 5G را برقرار کرد

ایرانسل نخستین رومینگ بین‌المللی 5G را برقرار کرد

ایرانسل نخستین رومینگ بین‌المللی 5G را برقرار کرد همراه ما باشید در ادامه این مقاله.  ایرانسل که به عنوان اولین ارائه دهنده اینترنت نسل پنجم تلفن ‌همراه (5G) در ایران شناخته می شود، حالا نخستین ارائه دهندۀ خدمات رومینگ بین‌ الملل 5G نیز لقب گرفت.

امکان جدید ایرانسل یعنی رومینگ بین المللی اینترنت نسل پنجم در حال حاضر در کشورهای امارات متحده عربی، چین و تایلند برقرار است ولی به زودی کشورهای دیگر به این فهرست اضافه خواهد شد.ایرانسل نخستین رومینگ بین‌المللی 5G را برقرار کردایرانسل استفاده از رومینگ بین المللی 5G را برای اپراتور DU امارات متحده عربی، اپراتور China Mobile چین و اپراتور AIS تایلند فراهم کرده است. بر این اساس؛ آن دسته از مشترکان ایرانسل که قصد استفاده از اینترنت رومینگ پرسرعت 5G ایرانسل در این سه کشور را دارند، می ‌توانند پیش از سفر از طریق اپلیکیشن «ایرانسل من» یا شماره گیری کد دستوری #1111* خدمات رومینگ بین ‌الملل را فعال کنند. به یاد داشته باشید که لغو این خدمات نیز  از طریق شماره‌گیری همین کد دستوری قابل انجام است.

ایرانسل پیش از این، رومینگ بین‌ الملل نسل دوم و سوم (2G و 3G) را با ۲۷۲ اپراتور در ۱۳۱ کشور و رومینگ بین‌ المللی نسل چهارم (4G/LTE) را نیز با ۱۲۶ اپراتور در ۶۶ کشور برقرار کرده بود.

ایرانسل دارای بیشترین تعداد سایت ‌های تجاری نسل پنجم اینترنت در ایران است به طوری که در حال حاضر 8 سایت تجاری 5G در استان های البرز، تهران، فارس، هرمزگان و خراسان رضوی دارد.

جالب است بدانید ایرانسل در اولین سالروز راه ‌اندازی تجاری شبکه نسل پنجم اینترنت خود، با دستیابی به سرعت ۳.۹۰۹گیگابیت بر ثانیه در شبکه واقعی و تجاری نسل پنجم، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کرد.

 


اینترنت نسل پنجم چه فرقی با نسل های پیشین خود دارد؟

سه ویژگی اصلی اینترنت نسل پنجم که آن را از نسل های قبل متمایز می کند، عبارتند از:

  • ارتباطات پرشمار ماشینی (مانند اینترنت اشیاء)
  • قابلیت اطمینان بیشتر
  • تأخیر بسیار اندک

اما ظرفیت شبکه گسترده، افزایش در دسترس بودن و تجربه کاربری یکنواخت‌تر و ساده تر، عملکرد بالاتر و بهبود کارایی، اتصال صنایع جدید به یکدیگر و… ازجمله دیگر ویژگی های اینترنت نسل پنجم است.

در حال حاضر انتظاری که کاربران از 5G دارند، سرعت بالای دسترسی به شبکه است در حالی که این موضوع تنها یکی از کاربردهای فراوان 5G  است. انتقال ایمن ‌تر اطلاعات، مراقبت‌ های پزشکی و بهداشتی از راه دور، افزایش میزان و کیفیت دورکاری، کشاورزی دقیق و… از کاربردهای اینترنت نسل پنجم است.

 

 

منبع: https://irancell.ir/

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *