آموزشی

آموزش فعال کردن پروکسی واتساپ روی گوشی موبایل

آموزش فعال کردن پروکسی واتساپ روی گوشی موبایل

در این مقاله قصد داریم آموزش فعال کردن پروکسی واتساپ روی گوشی موبایل را به شما آموزش دهیم.

پیام‌رسان واتساپ که در ایران بعد از فیلتر شدن پیام‌رسان تلگرام بسیار محبوب و تبدیل به اصلی‌ترین پیام‌رسان ایرانی‌ها شده بود و کاربران بسیار زیادی داشت، از ۳۰ شهریور ماه امسال (۱۴۰۱) در ایران فیلتر شد. اکثر مردم ایران و کسب‌وکارها از این پیام‌رسان استفاده می‌کردند و با آن پیام متنی و صوتی ارسال کرده و اقدام به برقراری تماس تصویری و صوتی می‌کردند. گروه‌ها و کانال‌ها در واتساپ، کاربردهای زیادی برای مردم داشتند و رسانه نخست اطلاع‌رسانی محسوب می‌شدند.

تمام این مزایا و رسانه‌های ارتباطی با فیلتر شدن واتساپ از دست رفتند و کاربران هنوز نتوانسته‌اند یک پیام‌رسان مناسب به عنوان جایگزین واتساپ پیدا کنند. از سوی دیگر، برای بعضی از افرادی که فقط می‌خواهند روی گوشی خود از واتساپ استفاده کنند، خرید و نصب و استفاده از VPN و فیلترشکن، منطقی نیست و بسیاری از افراد اصلا نمی‌توانند با فیلترشکن‌ها کار کنند یا اینکه وی پی ان آن‌ها از کار افتاده است. به همین دلیل، فعال کردن پروکسی در واتساپ اهمیت پیدا کرده است.

شرکت متا با فعال کردن قابلیت استفاده از پروکسی در واتساپ امکان برقراری ارتباط آزاد و بدون محدودیت را فراهم کرد. اگر شما هم می‌خواهید هرچه زودتر با فعال کردن پروکسی واتساپ از دست فیلترشکن‌ها راحت شوید، در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل انجام این کار را در آیفون و اندروید با هم مرور کنیم.

 

 

فعال کردن پروکسی در واتساپ

 

 

پروکسی (Proxy) واتساپ چیست؟

وقتی می‌خواهیم یک نرم‌افزار یا وب‌سایت فیلتر شده یا ممنوع شده برای استفاده در یک منطقه جغرافیایی را باز کنیم، باید از فیلترشکن (وی پی ان)  یا پروکسی استفاده کنیم. دقیقا، مشابه تلگرام، می‌توانید یک پروکسی را در برنامه واتساپ وارد کرده تا هر بار که این اپلیکیشن را روی گوشی موبایل باز می‌کنید، دیگر نیازی به فیلترشکن و VPN نداشته باشید.

پروکسی واتساپ شامل یک آدرس IP و یک شماره پورت است که با علامت : از هم جدا می‌شوند. پروکسی‌ها، اطلاعات شما را در یک نرم‌افزار یا سیستم‌عامل، دریافت کرده و با اعمال تغییراتی در آن، به سوی مقصد می‌فرستند. پروکسی‌ها می‌توانند در یک نرم‌افزار VPN و برای کل سیستم، یا در همان نرم‌افزاری که نیاز دارید، تنظیم، فعال‌سازی و مورد استفاده قرار بگیرد.

 

مزایای فعال‌سازی پروکسی در واتساپ

اولین مزیت فعال کردن پروکسی روی واتساپ، باز کردن و استفاده از این پیام‌رسان محبوب و پرکاربرد، بدون نیاز به فیلترشکن یا وی‌پی‌ان است. این روزها اگر بخواهید از واتساپ استفاده کنید، حتما باید یک برنامه فیلترشکن را هم باز و فعال کنید، که با فعال کردن VPN اپلیکیشن بانک‌ها و سایت‌هایی که پسوند ir دارند باز نمی‌شوند و برای استفاده از این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها باید VPN را خاموش کنید و برای استفاده از واتساپ مجددا باید VPN را روشن کنید.

هنگامی که از پروکسی واتساپ استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به اجرای یک وی پی ان نیست و می‌توانید سایر اپلیکیشن‌های گوشی را بدون فعال کردن VPN استفاده کنید و از واتساپ با پروکسی استفاده کنید. مزیت دیگر پروکسی این است که فضای ذخیره‌سازی، هارد، رم و سایر منابع کمتر اشغال می‌شود. چون پروکسی‌ها معمولا سبک‌تر هستند و اصلا فضایی از هارد اشغال نمی‌کنند همچنین استفاده از آن‌ها راحت‌تر است.

 

 

مزایای فعال‌سازی پروکسی در واتساپ

 

آیا پروکسی‌های واتساپ امن هستند؟

متا به تمام کاربران اطمینان داده است که در صورت استفاده از پروکسی‌‌های whatsApp، تمام پیام‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها و حتی موسیقی‌هایی که ارسال یا دریافت می‌کنید، به‌صورت محرمانه و از طریق رمزنگاری End to End انجام می‌گیرد و کاملا امن است، درنتیجه هیچ شخص سومی به آن‌ها دسترسی نداشته و نمی‌تواند آن‌ها را مشاهده کند.

روش فعال کردن پروکسی واتساپ درگوشی اندروید (منوی فارسی)

حتما درنظر داشته باشید که برای استفاده از پروکسی واتساپ ابتدا برنامه واتساپ را در گوشی موبایل خود آپدیت کنید. برای استفاده ایمن از واتساپ، بهتر است که این برنامه را از گوگل پلی دانلود کنید.

 • پس از آپدیت واتساپ، وارد اپلیکیشن شوید و گزینه سه نقطه در بالای صفحه سمت چپ را بزنید سپس گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

(۱)

 

فعال کردن پروکسی IDH

 

(۲)

پروکسی واتساپ IDH

(۳)

آموزش تنظیمات پروکسی واتساپIDH

 

(۴)

 

نصب پروکسی در واتساپ IDH

 

 

 • حالا در این صفحه گزینه فضای ذخیره‌سازی و حافظه را بزنید و در انتهای صفحه تنظیمات پروکسی را انتخاب کنید.
 • با استفاده از دکمه‌ای که در قسمت بالا و سمت چپ قرار دارد پروکسی را فعال کنید و روی گزینه تنظیم پروکسی بزنید.

 

(۵)

 

پروکسی در اندروید IDH

 

 • در این بخش تنظیم اطلاعات پروکسی خود را وارد کنید و ذخیره کردن را بزنید.

 

(۶)

 

فعال سازی پروکسی IDH

 

(۷)

 

 • اگر گزینه درحال اتصال به گزینه متصل شده، تبدیل شد یعنی عملیات با موفقیت انجام شده. درغیر این صورت اطلاعات پروکسی وارد شده معتبر نیست و باید اطلاعات جدید وارد کنید.

تنظیمات پروکسی IDH

 

(۸)

 

فعال سازی پروکسی در اندروید IDH

 

(۹)

 

اتصال پروکسی در واتساپ IDH

 

 

 

 

روش فعال کردن پروکسی واتساپ درگوشی اندروید (منوی انگلیسی)

 

 • پس از آپدیت واتساپ، وارد اپلیکیشن شوید و گزینه سه نقطه در بالای صفحه سمت راست را بزنید سپس گزینه Setting را انتخاب کنید.

(۱)

روش فعال سازی پروکسی در اندروید IDH

(۲)

 • حالا در این صفحه گزینه Storage and Data را بزنید و در انتهای صفحه گزینه Proxy Setting را انتخاب کنید.

 

پروکسی در واتساپ IDH

 

 

 • با استفاده از دکمه‌ای که در قسمت بالا و سمت راست قرار دارد پروکسی را فعال کنید و روی گزینه Set Proxy بزنید.

 

(۳)

چگونگی فعال سازی پروکسی در واتساپ IDH

 

 

 • در این بخش تنظیم اطلاعات پروکسی خود را وارد کنید و Save را بزنید.

(۴)

سیو کردن پروکسی در واتساپ IDH

 

 

 

 • اگر گزینه Connecting به گزینه Connected، تبدیل شد یعنی عملیات با موفقیت انجام شده. درغیر این صورت اطلاعات پروکسی وارد شده معتبر نیست و باید اطلاعات جدید وارد کنید.

 

(۵)

 

نحوه فعال سازی پروکسی در واتساپ IDH

 

 

روش فعال کردن پروکسی واتساپ درگوشی آیفون

 

 • درقسمت پایین و سمت راست روی گزینه Setting بزنید و سپس گزینه Storage and Data را انتخاب کنید
 • روی گزینه Proxy بزنید
 • روی دکمه‌ای که سمت چپ است و روبروی آن نوشته Use Proxy را بزنید تا سبز شود
 • در قسمت Proxy Address اطلاعات پروکسی خود را وارد کنید

 

(۱)

فعال کردن پروکسی در واتساپ در ایفون IDH

 

 

جمع‌بندی

پروکسی واتساپ به شما در دسترسی آزاد به این پیام‌رسان کمک می‌کند و می‌تواند جایگزین مناسبی برای فیلترشکن باشد. با نصب نسخه به‌روز این پیام‌رسان می‌توانید از پروکسی آن استفاده کنید. البته درنظر داشته باشید که یافتن پروکسی که به درستی کار کند کار دشواری است و شاید پیدا کردن یک فیلترشکن کار راحت‌تری باشد. همچنین پروکسی‌ها هر چند وقت یکبار باید به‌روز شوند.

 

 

 

منابع:

https://tech.hindustantimes.com/how-to/what-is-whatsapp-proxy-how-to-use-it-on-android-phones-71673500793926.html

 

https://www.igeeksblog.com/how-to-use-whatsapp-proxy-on-iphone/

 

همچنین خواندن مطالب زیر توصیه می شود:

آموزش استفاده از نرم افزار DNS Benchmark به منظور افزایش سرعت اینترنت

روش برطرفسازی اختلال در DNS در اپراتور های اینترنت همراه ( برای ویندوز، ios و اندروید )

آیا اینترنت فیبر نوری با TD-LTE تفاوت دارد؟

مودم‌های فیبر نوری چیستند و تفاوت آنها با مودم‌های معمولی چیست؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *